Експертиза виконуються судовими експертами, які мають Свідоцтва Міністерства юстиції України про присвоєння відповідної кваліфікації та внесені до єдиного Реєстру атестованих судових експертів.
Підставою для проведення експертизи є передбачений законом процесуальний документ - ухвала (постанова) про призначення експертизи, складений уповноваженою на те особою (органом).
Підставою проведення експертного дослідження є письмова заява (лист) юридичної або фізичної особи з обов'язковим зазначенням її реквізитів та переліку питань, які підлягають розв'язанню.
Визначення технічного стану будівель.
Це встановлення міри пошкодження і категорії технічного стану будівельних конструкцій або будівель і споруд в цілому на основі зіставлення фактичних значень кількісно оцінюваних ознак із значеннями цих же ознак, встановлених проектом або нормативним документом. На вирішення експертизи, окрім цього, може бути поставлене питання щодо визначення причин пошкоджень та руйнувань об’єктів та їх елементів При визначенні технічного стану експертом приймаються до уваги такі чинники як: природні умови, час існування, місце розташування, вплив інших об’єктів (споруджуваних будівель, споруд та ін.) тощо.
Термін проведення:
Термін проведення судових експертиз та експертних досліджень залежить від складності дослідження, кількості поставлених питань та завантаженості фахівців відповідної галузі знань.
Встановлюється після попереднього аналізу документів в межах передбачених п. 1.13 розділу І "Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р. № 53/5.
Орієнтовний перелік необхідних документів:
правовстановлюючі документи на об'єкт нерухомості;
технічний паспорт або план приміщень.
Для чого проводити?
Визначення можливості подальшої експлуатації будівель, які отримали пошкодження в результаті впливу зовнішніх факторів.
Ухвалення рішення про доцільність відновлення будівництва незавершеного об'єкта за результатами оцінки його поточного технічного стану.
Оцінка технічного стану нерухомості, що купується.
Виділ частки з спільного майна.
Будь-яке нерухоме майно, приватне домоволодіння або квартира, мають свою житлову і загальну площу. Тому можуть бути розділені між декількома власниками. Таке трапляється, коли на один об'єкт претендують кілька осіб, наприклад, розділ майна при розлученні, або вступ у спадщину. Для того щоб кожен власник міг повноправно розпоряджатися своєю частиною, необхідно здійснити виділ частки із спільного майна. В цьому Вам допоможе будівельно-технічна експертиза.
Виділ частки в домоволодінні.
Відразу потрібно зазначити, що домоволодіння складається з земельної ділянки, будинку та господарських будівель та споруд . Для того щоб провести розділ домоволодіння в натурі, необхідно враховувати те, щоб кожен власник своєї частини, міг здійснювати своє право користування і розпорядження майном, не приносячи незручностей, іншим співвласникам. Тому розподіл домоволодіння відбувається з урахуванням можливості кожного співвласника мати свою земельну ділянку і окремі входи в житлове приміщення і на ділянку. Іноді виділ в натурі не дає можливості обладнання окремого проходу на ділянку, тому частина земельної ділянки може пропонуватися у спільне користування. Для проведення експертизи незалежними і кваліфікованими експертами, відповідно до чинного законодавства та із застосуванням сучасного обладнання, рекомендуємо звернутися до Судової незалежної експертизи України.
Виділ частки в квартирі
Квартира є специфічний об'єкт нерухомості, і відрізняється від домоволодіння. Тому виділ частки квартири в натурі, має свої труднощі. Головною особливістю є неможливість (у більшості випадків) обладнання окремого входу в виділене житлове приміщення. Іноді виділ в натурі неможливий і тоді питання розмежування може бути вирішене шляхом встановлення порядку користування квартирою. При цьому житлова площа буде поділена між співвласниками, а такі місця, як ванна, туалет, кухня, коридор і передпокій залишаться у спільній власності. Винятком можуть бути квартири, розташовані на першому поверсі. Іноді в них можна обладнати кілька окремих входів, але це має відбуватися з урахуванням усіх будівельних норм і правил. Будівельно-технічна експертиза, зроблена в одному з наших відділень у містах Києві, Одесі, Чернігові, Кіровограді, Житомирі буде основним доказом при вирішенні подібних суперечок або затвердження порядку користування у добровільному порядку.
Для чого відбувається виділ частки в натурі
Це потрібно для того, щоб кожен співвласник нерухомого майна, міг володіти і розпоряджатися своєю власністю, не порушуючи прав інших власників. Виділ частки, дозволяє здійснювати зі своєю частиною майна різні цивільно-правові дії (передавати в заставу, продавати, оформляти іпотеку, встановлювати окремі лічильники, тощо).
Орієнтовний перелік необхідних документів:
Правоустановчі документи на об`єкт нерухомості із зазначенням часток.
Технічний паспорт.
Правоустановчі документи на землю.
Даний вид діяльності нашої організації спрямований на допомогу покупцеві нерухомості. Він включає в себе:
перевірку будівель (споруд, квартир) на відповідність державним нормам (будівельним, санітарним, екологічним, пожежним і т.п.);
перевірку на відповідність реального розміру будівлі (споруди, квартири), вказаним в правовстановлюючих документах;
обстеження пошкоджень конструктивних елементів будівель (споруд, квартир), визначення їх характеру і ступеня, оцінка технічного стану об'єктів в цілому і встановлення можливості (неможливості) подальшої експлуатації тощо;
визначення вартості будівель (споруд, квартир);