Топографічна зйомка М 1:500 включає в себе цілий комплекс робіт, які спрямовані на отримання геометричних даних про досліджувану ділянку для створення в подальшому топографічних карт і схем. Під час проведення даних робіт зйомці підлягають географічні та геометричні елементи і об'єкти нерухомості, які знаходяться на ділянці. Під час здійснення п'ятисотки наші геодезисти застосовують інноваційне геодезичне обладнання, завдяки якому вже під час виконання польових робіт отримують наочні і достовірні дані з точністю до міліметра. Отримані результати (координати характерних точок) передаються в камеральний відділ, де здійснюється складання і креслення планів і схем, які можуть бути представлені як на папері, так і в електронному вигляді. Топографічні плани і схеми оформлюються згідно з вимогами законодавчої нормативної технічної документації.
На камеральному етапі, топографічна зйомка набуває вигляду топографічного плану. Вивчаються всі дані отримані з безпосереднього дослідження «на місці», відбувається зіставлення отриманої інформації з даними архітектурної бази даних, яка в свою чергу містить інформацію від всіх комунальних служб про місцезнаходження та кількість труб, кабелів, проводів, а так само про діаметри і матеріали з яких вони виготовлені. Топографічна зйомка, в плані оформлення, чітко регламентується інструкцією для проведення зйомок масштабу 1:500, яка містить звід загальноприйнятих умовних знаків, зрозумілих кожному геодезисту і картографу світу. Для кожного об'єкта передбачається свій умовний знак, який унікальний і створений спеціально для визначеного масштабу креслення.Топографічна зйомка, виконана в спеціальних програмах з метою погодження в органах архітектури окремих міст, має ще й містити у собі семантичну інформацію. Під семантичною інформацією мається на увазі більш докладний опис характеристик комунікацій та інших об'єктів карти невідображених на самому кресленні через дуже велику щільність споруд чи комунікацій, але занесена в базу даних.
Як вид геодезичних робіт, топографічна зйомка є однією з найбільш витратних в плані часу. Адже найчастіше отримання достовірної інформації про підземні мережі може закритими комунікаційними колодязями або наявності на місцевості комунікацій, яких на планшетах архітектурного бюро просто немає. У такому разі топографічна зйомка може включати в себе додатковий комплекс робіт, таких як:
трасопошукові роботи;
вивчення архівів виконавчих зйомок підземних комунікацій;
координація дій з комунальними службами.
Якщо вам необхідна, для виконання будь-яких земляних робіт, стовідсоткова впевненість у тому, що в місці вашої діяльності не проходить який-небудь високовольтний кабель або, наприклад, труба магістрального газопроводу, якої немає на планшетах міського архітектурного бюро, то топографічна зйомка з трасуванням це саме те, що вам підійде. Фахівці фірми ТОВ “Гільдія Інжиніринг” перевірять місцевість не тільки зовні, але і, можна сказати, під землю заглянуть, для забезпечення вашої безпеки.
Топографічний план має свій термін придатності - 12 місяців (1 рік). На ньому має бути печатка організації-виконавця або місцевого архітектурного управління.
Компанія geotop.com.ua здійснює геодезичну зйомку різних масштабів: великих (1 до 500), дрібних (1: 2000) і для ландшафтного дизайну (1 до 100). Найчастіше до наших фахівців звертаються за топографічною зйомкою м 1:500.
Вибір масштабу топографічної зйомки залежить від її цільового призначення. Зйомка здійснюється за допомогою геодезичного приладу - тахеометра. Найчастіше під час геодезичної зйомки за основу беруться раніше складені топографічні карти і ортофотоплани. У тих випадках, коли змінилася ситуація місцевості більш ніж на 35% раннє складений топографічний план є вже неактуальним, тому необхідно заново проводити топографічну зйомку. В інших випадках достатньо замовити коригування топографічного плану. Також відновленню підлягають топографічні карти, які:
Були складені на основі проведеної топозйомки при висоті сніжного покриву більше 20 см;
Термін яких перевищив більше 1-го року, тобто 12 місяців;
Рельєф або будови були змінені більш ніж на 35%.
При складанні топографічних зйомок допускається певна неточність обрисів місцевості:
У полях та лісових районах 0,7 мм на папері в масштабі плану;
Контури капітальних будівель і споруд - 0,1 мм на папері в масштабі плану, що на місцевості для п'ятисотки складе 5 см;
Наші фахівці здійснюють даний вид геодезичної зйомки з точністю до міліметра. У роботі ми використовуємо інноваційне геодезичне обладнання, що дозволяє отримувати максимально точні дані. Для точного складання топографічних карт у нас є спеціальне програмне забезпечення.
Підготовчий. На цьому етапі складається технічне завдання, збирається вся необхідна вихідна документація і здійснюється її аналіз. Відбувається вивчення геодезичної знімальної основи та обґрунтування;
Здійснення геодезичних робіт польових підготовчих, спрямованих на перенесення на ділянку, на якій будуть проведені заміри, геодезичних координат і реперів;
Польовий етап. Передбачає проведення топографічних вимірювань на місцевості. Вимірюються координати характерних точок, висоти, рельєф, будівлі, дороги і ситуація місцевості. Здійснюється вимірювання всіх елементів та об'єктів, які розташовані на досліджуваній ділянці;
Після проведення топографії ділянки, ми залишаємо точки і репера для подальшого використання геодезичної основи для розбиття осей будівельниками;
Камеральний етап. Він передбачає подальше проведення робіт в офісі, спрямованих на складання топографічних карт, планів і схем, а також усієї необхідної документації та технічних звітів. Польовики передають камеральщикам абриси, з точки приборів, фотографії а так само всі отримані дані при топографічних дослідженнях. Топографічні зйомки містять інформацію про наземні і підземні комунікації, об'єкти, елементи та про ситуації місцевості;
Заключним етапом є передача замовнику топографічних матеріалів. Вони можуть бути оформлені або на папері, або в електронному вигляді.
Місцерозташування ділянки;
Площа проведення зйомки;
Площа майбутньої забудови;
Кількість необхідних планшетів (розмір 1-го планшета 250 на 250 метрів для п'ятисотого масштабу);
Необхідність узгодження мереж, а так само занесення в геопросторову базу міста.