Розроблення та погодження проектної документації

РОЗРОБЛЕННЯ ПРОЕКТНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ОТРИМАННЯ ВИХІДНИХ ДАНИХ

До складу вихідних даних належать:

  • містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки;

  • завдання на проектування;

  • вихідні дані що видаються замовником:

МАКСИМАЛЬНИЙ ПЕРЕЛІК ВИХІДНИХ ДАНИХ ТА ТЕХНІЧНИХ УМОВ, ЯКІ НАДАЮТЬСЯ ЗАМОВНИКОМ

(ЗАЛЕЖИТЬ ВІД СКЛАДНОСТІ ОБ'ЄКТА БУДІВНИЦТВА):

  1. Містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки.

  2. Фрагмент чинної містобудівної документації: генерального плану, детального плану або плану зонування території (за наявності останньої), схеми планування району (за наявності).

  3. Вихідні дані та вимоги на розроблення розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту (цивільної оборони) у разі необхідності.

  4. Пропозиції та дані про імпортні будівельні конструкції, вироби, обладнання з показниками енергоефективності, якщо це відомо замовнику.

  5. Матеріали інвентаризації, оціночні акти, рішення органів місцевого самоврядування про знесення і характер компенсації за будинки та споруди, зелені насадження, які підлягають зне­сенню (у разі необхідності).

  6. Дані для розроблення рішень з організації будівництва і складання кошторисної доку­ментації.

  7. Дані про види застосовуваного палива та дозвіл на його використання.

  8. Для об'єктів виробничого призначення додатково подаються такі матеріали:

  9. Дані технічних завдань на машини та обладнання з тривалим циклом розроблення, конструювання і виготовлення;

  10. Номенклатура продукції, виробнича програма;

  11. Креслення та/або технічні характеристики продукції підприємства;

  12. Відомості про імпортне та вітчизняне обладнання або креслення на нетипове та нестан- дартизоване обладнання з показниками енергоефективності;

  13. Необхідні дані щодо виконаних науково-дослідних робіт, пов'язаних з утворенням нових технологічних процесів і обладнання;

  14. При забудові площ залягання корисних копалин - дозвіл на забудову згідно з чинним Положенням.

  15. При реконструкції, капітальному ремонті та технічному переоснащенні об'єктів будівництва:

  16. Висновки про результати інструментального обстеження будівельних конструкцій, обмі­рювальні креслення, відомості про послідовність перенесення діючих інженерних мереж та кому­нікацій, дані з інвентаризації існуючих на підприємствах (будинках, спорудах) джерелах забруд­нення;

  17. Висновки та матеріали, виконані за результатами обстеження діючих виробництв, конст­рукцій будинків та споруд;

  18. Технологічні планування діючих виробництв (цехів), ділянок зі специфікацією обладнан­ня і відомостями про його стан;

  19. Умови на розміщення інвентарних тимчасових будинків і споруд, підйомно-транспортних машин та механізмів, місць складування будівельних матеріалів тощо;

  20. Переліки існуючих будинків (приміщень) і споруд, підйомно-транспортних засобів під­приємства (будинку, споруди), які можуть бути використані в процесі виконання будівельних робіт;

  21. Інші необхідні дані.

  22. При капітальному ремонті об'єктів - дефектний акт.

  23. Технічні умови на приєднання запроектованого об'єкта до інженерних мереж і комунікацій.

  24. Технічні умови в частині забезпечення протипожежного захисту об'єкта.

  25. Додаткові технічні умови зацікавлених організацій.

Примітка. Перелік вихідних даних та технічних умов, які надаються замовником, визначається при підписанні договору на виконання відповідних стадій проектування.

Наприклад для проектних робіт над індивідуальним житловим будинком потрібні:

  • документи на земельну ділянку (Витяг із свідоцтва на право власності земельною ділянкою);

  • звіт "Технічний звіт інженерно-геологічних та гідрологічних вишукувань на ділянці будівництва";

  • топогеодезична зйомка місцевості будівництва в М 1:500.

Технічні умови щодо інженерного забезпечення об'єкта (ТУ) повинні передбачати виключно ті роботи і в тих обсягах, які необхідні для здійснення інженерного забезпечення об'єкта, що проектується.

ПОГОДЖЕННЯ ПРОЕКТНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ.

Проектна документація із необхідною кількістю включених розділів та томів проходить погодження в ДП "Держархбудекспертиза" та отримання декларації чи повідомлення на початок будівельних робіт в ДІАМ "Державна інспекція архітектури та містобудування". Перед початком розроблення проектної документації потрібно отримати "Містобудівні умови та обмеження" забудови земельної ділянки в Управлінні архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради чи Управлінні архітектури Департаменту містобудування районних рад, за місцем знаходження (підпорядкування) земельної ділянки.

Комплекс погодження для проектної документації визначається її функціональним призначенням по виду діяльності. Крім цього на комплексність погодження впливає Клас наслідків відповідальності обєкта будівництва (СС1, СС2, СС3), функціональне призначення, походження коштів фінансування, категорія за інженерно-геологічними та техногенними умовами, щодо їх міцності, надійності та довговічності. Складних обєктів будівництва погодження може проходити в декілька етапів. zakon2.rada.gov.ua

При дво- і тристадійному проектуванні, проекти будівництва затверджуються на стадії проект та робочий проект і схвалюються на стадії техніко-економічне обґрунтування, техніко-економічний розрахунок та ескізний проект.

ЕКСПЕРТИЗА ПРОЕКТНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА БУДІВНИЦТВО

Метою проведення експертизи проектів будівництва є визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі до доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, енергозбереження і енергоефективності, кошторисної частини проекту будівництва. Експертиза є завершальним етапом розроблення проектів будівництва.

Експертизу проводять експертні організації незалежно від форми власності, що відповідають критеріям, визначеним Мінрегіоном. Інформація про експертні організації, які відповідають критеріям, оприлюднюється зазначеним Міністерством на його офіційному сайті.

Експертиза проектів будівництва об'єктів IV і V категорій складності, що споруджуються за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, проводиться експертною організацією державної форми власності.

Детальніше про погодження проектної документації безпосередньо при вивченні конкретного об'єкту будівництва на початкових стадіях проектних робіт.