Опорядження фасадів

Опор'ядження – це комплекс робіт, спрямованих на надання внутрішнім та зовнішнім поверхням будівельних конструкцій необхідного набору захисних, експлуатаційних або декоративних якостей. Опор'яджувальні роботи можуть виконуватись як на етапі будівництва так і вже під час експлуатації об’єктів. Без оздоблення фасаду будівництво приватного будинку не можна назвати завершеним. Фасад, крім ефектного зовнішнього вигляду, повинен бути оброблений з урахуванням сучасних технологій і з використанням перевірених матеріалів.

Роблячи вибір у будівельному супермаркеті, у багатьох з нас просто розбігаються очі. Асортимент оздоблювальних матеріалів для фасадних робіт справді величезний. Політ фантазії в оформленні фасаду свого будинку може обмежити тільки ціна. Безумовно, привабливий і оригінальний фасад не менш важливий внутрішнього оздоблення.

Можна виділити кілька основних способів обробки фасаду. Дуже популярні різні штукатурки, не меншою популярністю користуються фасадні панелі,плитка і камінь.

Особливості оздоблення штукатуркою

Оздоблення фасадів декоративною штукатуркою найбільш популярний варіант опорядження. Це обумовлено цілим рядом причин:

- це недорогий, відносно легкий в нанесенні спосіб декоративної обробки фасаду.

- величезний вибір кольорів і відтінків. Все залежить від фантазії, наприклад, останнім часом популярним є комбінування декількох яскравих кольорів.

- великий вибір фактур. Вибір форми рельєфу покриття залежить лише від Вас.

- вибір матеріалів і різних технологій зовнішньої обробки будинку штукатуркою просто величезний, але ми виділимо найбільш популярні.

Мінеральна фасадна штукатурка. Основа її – цемент з добавками, це сприяє її стійкості та надійності. Застосовується для утеплення фасаду, легко наноситься. Мінус – при неправильному нанесенні недовговічна.

Акрилова фасадна штукатурка дозволяє «дихати» стінам, відрізняється великою колірною гамою. Матеріал виготовляється на основі акрилових смол, еластичний і довговічний.

Силікатна штукатурка. Основа – водне калієве скло і пластифікатори. Надовго зберігає первинний, яскравий колір. Не притягує пил і легко миється. Термін служби – до 20 років.

Силіконова штукатурка – відмінний варіант декоративного оздоблення стін. До мінусів можна віднести тільки високу ціну. Відмінна довговічність (як мінімум 25 років), стійкість перед ультрафіолетом – це далеко не всі її плюси.

При поєднанні фасадної штукатурки з різними добавками створюються популярні імітації типу «короїд», «баранець» і тд.

Оздоблення сайдингом

Левова частка всіх проведених у регіоні робіт по обробці зовнішніх стін будинку проводиться за допомогою декоративних панелей. Найбільш використовувані фасадні панелі умовно можна поділити на кілька груп.

Пластикові панелі – по суті, один з підвидів сайдинга. Плюсівоздоблення фасаду сайдингом досить багато: цей матеріал довговічний, не втрачає с часом свій зовнішній вигляд, водонепроникний, відмінно справляється із захистом стін будинку від впливів зовнішнього середовища. Панелі з пластика дуже часто виготовляють як імітацію дерева, кам'яної або цегляної кладки. Хотілося б дати невелику пораду – при купівлі приватного або заміського будинку перевірте стан стін під сайдинговим покриттям. Так як цими панелями легко, швидко і дешево можна приховати серйозні дефекти.

Оздоблення фасаду дерев'яними панелями актуальне у всі часи. З таким фасадом заміський будинок виглядає затишнішим і в той же час соліднішим. Найчастіше дерев'яні панелі роблять із спресованої при високій температурі подрібненої деревини. При цьому виділяється клейка речовина – лігнін, їм і склеюються панелі. Лицьову поверхню покривають полімерами або фарбують. Такі панелі зберігають властивості дерева. Для оздоблення їх пиляють, у них забивають цвяхи і свердлять. Це екологічно чистий матеріал, який буде слугувати Вам мінімум 15 років, зберігаючи тепло взимку, а влітку – прохолоду.

Алюмінієві композитні панелі використовують виключно для одоблення фасадів офісних будівель або тортових центрів. Їх монтують при облицюванні будівель за допомогою технології – навісного вентильованого фасаду.

Оздоблення каменем

Облицювання натуральним каменем. Дорогий, але дуже ефективний і ефектний спосіб облицювання. Ваш будинок перетвориться в невеликій замок. Крім ціни матеріалу, великих вкладень потребує оплата за важку ручну працю. Чого тільки коштує підгонка каменю. Незважаючи на всі витрати – це відмінний спосіб підкреслити свій соціальний статус. Навіть якщо Ви не збираєтеся покривати весь фасад каменем, його можна використовувати при декоративній обробці цоколя будинку.

Є і більш економний варіант – облицювання штучним каменем. Цей облицювальний матеріал виробляються на основі цементу або гіпсу. Цементний камінь підійде для облицювання твердих поверхонь, а ось гіпсовий – для утеплених поверхонь, так як гіпс істотно легше.

Як правило, при оформленні фасаду, облицювання цоколя здійснюється матеріалом більш темної тональності. І не обов'язково він повинен збігатися з матеріалом основної частини фасаду.

Системи утеплення фасадів від компанії ROCKWOOL

Для виконання сучасних вимог по теплоізоляції огороджувальних конструкцій зовнішні стіни будівель необхідно виконувати багатошаровими, при цьому використовувати в їх складі ефективні утеплювачі.

Застосування ефективного утеплювача з кам'яної вати в складі огороджувальних конструкцій стін дозволяє при збереженні розумної товщини конструкції виконати вимоги по теплоізоляції приміщень, забезпечувати оптимальний рівень температурних параметрів внутрішнього мікроклімату і не перешкоджати природної дифузії надлишків водяної пари.

Забезпечення вимог щодо теплоізоляції має на увазі також забезпечення температури внутрішньої поверхні стін не нижче температури точки роси для заданих умов.

При температурі внутрішньої поверхні стіни близької до температури внутрішнього повітря відсутні умови для випадання конденсату, утворення цвілі і ефекту протягу через рух повітря поблизу холодної поверхні.

Відповідно до сучасних норм по теплоізоляції необхідно передбачати зовнішнє утеплення стін, а не внутрішньо. Зовнішнє утеплення захищає несучу частину стіни від температурних коливань, що позитивно позначається на довговічності будівлі або споруди в цілому, забезпечує нормальний вологісний режим конструкції, і при цьому не зменшується внутрішня корисна площа конструкції.

У тих конструкціях, де це можливо, слід передбачати вентильований повітряний зазор між шаром теплоізоляції і зовнішньої облицюванням. Вентзазоре гарантовано забезпечує підтримку утеплювача в сухому стані і не знижує паропроникність захисної конструкції в цілому.

Вибір типу утеплювача і його міцності безпосередньо залежить від виду конструкції в якій його застосовують. Найбільш часто в будівництві застосовуються навісні фасадні системи з вентильованим зазором, фасадні системи з обробкою штукатурним шаром, конструкції тришарових стін з опорядженням цеглою і каркасні стіни.

Навісні фасадні системи утеплення з повітряним зазором є конструкцією, в якій теплоізоляційні плити з кам'яної вати, закріплюються на поверхні фасаду за допомогою тарілчастих дюбелів. Для захисту утеплювача від атмосферних впливів служать облицювальні елементи, встановлені на металеву підконструкцію. Облицювання встановлюється на віднесенні від теплоізоляційного шару, завдяки чому створюється вентильована прошарок, що забезпечує видалення вологи з конструкції.

Вентильований фасад

У навісних фасадних системах з повітряним зазором теплоізоляційний шар може бути виконаний одношаровим або двошаровим. При застосуванні одношарового рішення використовують теплоізоляційні плити подвійної щільності WENTIROCK MAX або WENTIROCK MAX F; при застосуванні двошарового рішення використовуються плити WENTIROCK MAX, WENTIROCK MAX F в якості верхнього (зовнішнього) шару і менш щільні плити ROCKMIN PLUS в якості нижнього (внутрішнього) шару. Товщина плит визначається за результатами розрахунків відповідно до вимог норм по теплоізоляції ДБН В.2.6-31: 2006 «Теплова ізоляція будівель». Як облицювання можуть бути використані пресовані фасадні плити з кам'яної вати ROCKPANEL або інші види фасадних облицювань. Монтаж облицювання необхідно виконувати із забезпеченням повітряного зазору товщиною не менше 40 мм і не більше 150 мм, а також вільного руху повітря в ньому.

rockwool_facade_insulation_4.jpg
  1. Утепляемая стіна;

  2. кронштейни;

  3. Вертикальні напрямні;

  4. Одношарове рішення WENTIROCK MAX або WENTIROCK MAX F;

  5. Двошарове рішення WENTIROCK MAX + ROCKMIN PLUS; WENTIROCK MAX F + ROCKMIN PLUS

  6. Дюбель;

  7. Вентильований повітряний прошарок (40-150 мм);

  8. Плита ROCKPANEL.

rockwool_facade_insulation_10.jpg

Відповідно до результатів випробувань, проведених ДП НДІБК «Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» матеріали WENTIROCK MAX і WENTIROCK MAX F можуть застосовуватися в якості теплоізоляційного шару в системах вентильованих фасадів без пристрою додаткової вітрозахисної плівки.

Послідовність монтажу

  • На ізольованої стіні закріплюються кронштейни підконструкції через теплоізолюючі прокладки.

  • Мінераловатні плити WENTIROCK MAX, WENTIROCK MAX F, ROCKMIN PLUS розміщуються на ізольованій стіні і фіксуються тарілчастими дюбелями.

  • Плити повинні бути щільно притиснуті один до одного. При застосуванні двошарового рішення плити верхнього шару повинні бути зміщені відносно плит нижнього шару.

  • До кронштейнів кріпляться вертикальні напрямні. Виліт кронштейна щодо зовнішньої поверхні теплоізоляції підбирається таким чином, щоб забезпечити проектну ширину повітряного зазору.

  • До вертикальних напрямних кріпляться облицювальні плити.

Фасад з тонким штукатурним шаром

Системи фасадної теплоізоляції з опорядженням штукатуркою є конструктивне рішення, в якому шар теплоізоляції кріпиться до несучої частини стіни за рахунок клейової суміші і / або механічного кріплення з нанесення оздоблювального покриття по шару теплоізоляції. Дані фасадні системи призначені для забезпечення нормативних теплотехнічних показників зовнішніх стін, захисту конструкцій від впливу навколишнього середовища, забезпечення нормативного мікроклімату приміщень і додання фасадам будівель привабливого естетичного вигляду.

Фасадні системи з обробкою штукатуркою в залежності від типу оздоблювального шару можуть бути:

- з обробкою тонкошарової штукатуркою (до 10 мм);

- з обробкою товстим шаром штукатурки (понад 10 мм);

- з обробкою клінкерною плиткою.

У фасадних системах з обробкою штукатуркою застосовуються теплоізоляційні плити подвійної щільності FRONTROCK MAX E, моно- щільні FASROCK або ламельні плити FASROCK LL. Товщина плит визначається за результатами розрахунків відповідно до вимог норм по теплоізоляції ДБН В.2.6-31: 2006 «Теплова ізоляція будівель».

Фасадні системи з тонкошарової штукатуркою

  1. Спеціальная клейова суміш;

  2. Теплоізоляційні плити з кам'яної вати FRONTROCK MAX E, FASROCK, FASROCK LL;

  3. Фасадний дюбель;

  4. Армована шпаклівка;

  5. Стеклотканевая сітка;

  6. Водно-дисперсійна грунтовка;

  7. Декоративна мінеральнаяштукатурка;

  8. Фасадна силіконова фарба;

  9. Цокольний профіль;

  10. Стикувальний елемент;

  11. Цокольний дюбель;

  12. Компенсатор нерівності.

  13. Рекомендації по монтажу:

Рекомендації по монтажу

  • Роботи з утеплення слід виконувати при температурі не нижче +5 ° C;

  • Підстава стіни повинно бути очищеним чистим (пил і різні забруднення повинні бути видалені);

  • Поверхня стін з нерівностями більше ± 10 мм, необхідно вирівняти розчином на основі цементу;

  • Теплоізоляційні плити FRONTROCK MAX E, FASROCK монтують з перев'язкою стиків (по типу цегляної кладки). Перед нанесенням основної маси клею на утеплювач необхідно втерти невелику кількість клею в поверхню плити для забезпечення кращого зчеплення клею з утеплювачем;

  • Час висихання клею до закріплення дюбелями - не менше 3-х діб;

  • Після висихання клею здійснюється механічне кріплення утеплювача тарілчастими дюбелями, не менше 6 шт. / М2 в рядовий зоні і не менше 9 шт. / М2 в крайовій зоні. Характеристики дюбелів вибирають в залежності від матеріалу стіни;

  • У частинах будівлі, особливо схильних до різних навантажень (зовнішні кути, прорізи, укоси і т.д.) доцільно використовувати спеціальні профілю;

  • Наноситься армирующий розчин на утеплювач за допомогою напівтертка з зубами 10 x 10 мм, a потім в нього утапливается сітка зі скловолокна з щелочестойкой просоченням;

  • Полотна сітки повинні монтуватися в внахлест не менше 100 мм. Сітка утапливается таким чином, щоб вона не була видна з-під армирующего розчину. Неприпустимо торкання сітки поверхні утеплювача;

  • Сумарна мінімальна товщина захисно-декоративного і базового шарів становить 6 мм, а на схилах прорізів - 8 мм;

  • Фасадна декоративна штукатурка наноситься гладкою стороною напівтертка з нержавіючої сталі;

  • Залежно від фактури, декоративний малюнок створюється затиранням (однакові руху: по колу, вертикально або горизонтально) пластикової теркою;

  • Суха декоративна штукатурка забарвлюється силіконової фарбою за допомогою кисті або валика не раніше ніж через 7 діб після нанесення штукатурки (ця фарба паропроницаема і стійка до забруднень);

  • Завдані матеріали (армуючий розчин, штукатурки, фарби) потрібно захищати від дощу і прямих сонячних променів, розвішуючи на лісах спеціальну захисну сітку.

Фасад з товстим штукатурним шаром

Системи фасадної теплоізоляції з опорядженням штукатуркою є конструктивне рішення, в якому шар теплоізоляції кріпиться до несучої частини стіни за рахунок клейової суміші і / або механічного кріплення з нанесення оздоблювального покриття по шару теплоізоляції. Дані фасадні системи призначені для забезпечення нормативних теплотехнічних показників зовнішніх стін, захисту конструкцій від впливу навколишнього середовища, забезпечення нормативного мікроклімату приміщень і додання фасадам будівель привабливого естетичного вигляду.

Фасадні системи з обробкою штукатуркою в залежності від типу оздоблювального шару можуть бути:

- з обробкою тонкошарової штукатуркою (до 10 мм);

- з обробкою толстослойной штукатуркою (понад 10 мм);

- з обробкою клінкерною плиткою.

У фасадних системах з обробкою штукатуркою застосовуються теплоізоляційні плити подвійної щільності FRONTROCK MAX E, моноплотностние FASROCK або ламельні плити FASROCK LL. Товщина плит визначається за результатами розрахунків відповідно до вимог норм по теплоізоляції ДБН В.2.6-31: 2006 «Теплова ізоляція будівель».

  1. Крепеж складається з трьох частин: анкерної частини, рухомого гака і трьох фіксують пластин;

  2. Плити з кам'яної вати FRONTROCK MAX E, FASROCK LL;

  3. Штукатурна сітка;

  4. Грунтуючий і вирівнюючий розчин;

  5. Фасадна штукатурка;

  6. Захисна конструкція.

rockwool_facade_insulation_11.jpg

Система повинна передбачати деформаційні шви. Деформаційні шви розташовуються через кожні 12-15 метрів, як по горизонталі, так і по вертикалі.

Послідовність монтажу:

  • шарнірні кріпильні деталі

  • розміщуються і закріплюються на підставі з розрахунку не менше 4,5 шт. / м2;

  • на рухому частину шарнірних кріпильних деталей наколюють плити з кам'яної вати FRONTROCK MAX E, FASROCK LL;

  • зварна сітка з оцинкованого сталевого дроту фіксується шпильками або пластинами до кріпильних деталей поверх утеплювача з кам'яної вати;

  • зовнішні кути формуються за допомогою сітки;

  • на сталеву сітку наноситься грунтуючий штукатурний шар;

  • вирівнюючий шар штукатурки наноситься поверх грунтуючого;

  • в останню чергу наноситься обробний шар.

  • Особливості пристрою фасадних систем цього типу мають на увазі контакт зі своїми безпосередніми розробниками.

Фасад з облицюванням цеглою

Системи фасадної теплоізоляції з облицюванням цеглою є конструктивне рішення, в якому шар теплоізоляції виконується самонесучим в межах поверху або ярусу з утворенням повітряного прошарку між її зовнішньою поверхнею та захисним шаром з цегли. Даний тип конструкції складається з основної стіни, шару ефективного утеплювача, лицьової (зовнішньої) кладки, елементів кріплення теплоізоляційного і оздоблювальних шарів. Основна стіна, яка є несучою або самонесучою огороджувальної конструкцією, може бути виконана як з дрібноштучних матеріалів, так і з монолітного залізобетону.

Лицьова кладка, що виконується з облицювальної цегли, як правило, не має значної товщини і в нижній частині спирається на цоколь, а по площині за допомогою гнучких зв'язків з оцинкованої (нержавіючої) сталі або склопластику (базальтопластика) кріпиться до утеплюваної стіні.

У фасадних системах з облицюванням цеглою застосовуються теплоізоляційні плити PANELROCK, PANELROCK F або ROCKTON. Товщина плит визначається за результатами розрахунків відповідно до вимог норм по теплоізоляції ДБН В.2.6-31: 2006 «Теплова ізоляція будівель».

Каркасні стіни

  1. Облицювальна цегла;

  2. Вентильований повітряний прошарок;

  3. Теплоізоляційні плити з кам'яної вати PANELROCK, PANELROCK F, ROCKTON;

  4. Цегляна стіна здатна нести навантаження;

  5. Внутрішня штукатурка.

s_kirpich.jpg
  1. Зовнішнє облицювання;

  2. Вентильований повітряний прошарок;

  3. Теплоізоляційні плити з кам'яної вати ROCKTON, SUPERROCK;

  4. OSB плита;

  5. Теплоізоляційні плити з кам'яної вати ROCKTON, ROCKMIN PLUS, SUPERROCK, ROCKTON;

  6. Пароізоляційна плівка;

  7. Гіпсокартонні плити.

der.kark.jpg