Рішення з інженерного обладнання

    Системи водопостачання можуть обслуговувати як один об'єкт, наприклад місто або підприємство, так і декілька об'єктів. У випадках, коли окремі частини території мають значну різницю у відмітках висот, влаштовують зонні системи водопостачання (окремих районів).

    Читати більше >>

Водовідведення — послуга, яка передбачає відведення стічних вод з територій промислових, житлових будівель (квартири, приватного будинку) за допомогою інженерних санітарно-технічних приладів та каналізаційної мережі.

    Централізоване водовідведення — послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у відведенні стічних вод, яка надається виконавцем з використанням внутрішньо-будинкових централізованих систем водовідведення.

    Стічні води поділяють на поверхневі та каналізаційні, відповідно, водовідведення поділяється на поверхневе водовідведення та відведення каналізаційних вод.

    Каналіза́ція (англ. waste-water disposal system, canalization, sewerage system, channeling conduit; нім. Entwässerung, Kanalisation)

1) Сукупність інженерних споруд, устаткування та санітарних засобів, що забезпечує збирання та виведення за межі населених пунктів і промислових підприємств забруднених стічних вод, а також їхнє очищення та знешкодження перед використанням чи скиданням у водойму.

2) Прокладання каналів.

3) Розподіл електроенергії чи сигналів зв'язку між споживачами; К. кабельна — система керамічних або бетонних труб для прокладання кабелю в підземних лініях зв'язку.

    Схемою каналізації називають технічно і економічно обґрунтоване проектне вирішення прийнятої системи каналізації з врахуванням місцевих умов і перспектив розвитку об'єкта каналування. Кожну систему каналізації можна реалізувати різними технічними прийомами при трасуванні мереж і колекторів, вибором певних глибин їхнього розміщення, кількості насосних станцій, кількості і розташування очисних споруд тощо. 

    Читати більше >>

    Процес газифікації приватного будинку - технічно складний в юридично-адміністративній частині заходів.

На сьогоднішній день єдина перевага газової системи опалення будинку - відносно низька вартість газу як енергоносія. Але за умови споживання його в межах певного обсягу. 

    Ситуація ця продиктована монополією держави на володіння природними ресурсами та енергоносіями. Розпоряджатися газом, велика частина якого поставляється в Україну з Росії, не може жодна приватна або акціонерна компанія. Тому, на узгодженнях та дозволах у сфері використання природного газу «годується» незчисленна армія великих та маленьких чиновників.

    Спершу на газифікацію житлового будинку необхідно отримати технічні умови, які вам повинні надати безкоштовно в управлінні місцевої газової служби (згідно із законом на це відводиться 10 днів).

    Наступний етап газифікації частки будинку – виготовлення проектно-кошторисної документації на газопостачання. Зазвичай її розробляють проектні інститути та організації, але іноді і сама газопостачальна організація. Природно, звернувшись в таку організацію потрібно не лише укласти з нею договір, але і переконатися в наявності у неї усіх відповідних сертифікатів та ліцензій. Безпосередньо проведення будівельно-монтажних робіт та установка обладнання – це лише фінальний етап газифікації будинку.

    Читати більше >>

    Підключення будинку до електричних мереж.

    Купуючи земельну ділянку із недобудовою чи будуючи приватний будинок, більшість власників рано чи пізно зіштовхуються із проблемою підключення будівлі до електропостачання. Підключення будинку (споруди) до електропостачання на перший погляд, і лише необізнаним може здатись досить простою процедурою.

    Більшість наших клієнтів, які звертаються до нас за консультацією що до підключення електропостачання, задають майже одні і ті ж запитання. Тому, даною статтею ми спробуємо стисло відповісти на загальні запитання, які стосуються підключення будинку до електропостачання.

    Підключення до електропостачання, з чого розпочати в першу чергу. 

    Із самого початку необхідно звернутися до обслуговуючої районної організації "електричні мережі" (далі – РЕМ) за територіальністю, розташування будинку чи ділянки, що потребує підключення. Де вам мають надати усю необхідну інформацію, «особливості» підключення в даній конкретній місцевості, а також зразки заяви і договору, про які поговоримо далі.

    Наголошуємо, що право та порядок підключення до електромережі регламентується ст. 714 Цивільного кодексу України (надалі ЦК України) та Правил приєднання електроустановок до електричних мереж (далі - Правила), який затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики від 17.01.2013 року № 32.

    Слід зазначити, що звернувшись із відповідною письмовою заявою до територіального РЕМ, вам не мають право відмовити у прийнятті заяви та оформленні документів на підключення (приєднання) до відповідної електромережі. Адже пунктом 1.3 Правил чітко визначено, що організація, яка являється постачальником електроенергії, не має право на відмову у прийнятті документів та підключенні до електромережі.

    Звісно ж, на практиці не завжди усе відбувається так, як прописано у вищезазначених Правилах, заяву можуть просто не прийняти, оскільки не має відповідальної посадової особи, або прийняли і вона кудись поділась, строки виготовлення технічної документації ніде не визначені, не кажучи уже про здійснення самих робіт (наприклад, встановлення опори, підключення до трансформаторної підстанції, проведення лінії, тощо). 

    Читати більше >>